Kochamy te uśmiechnięte buzie!😍
Uwielbiamy to, że nasi uczniowie lubią się uczyć!🤩 Polski, geografia, matematyka czy ekonomia - na każdym przedmiocie uczą się nowych słów i ...wyrażeń po polsku. 🧐
Do zobaczenia jutro!🙋‍♀️🙋‍♂️

Czy wiecie, że dziś jest dzień śniegu?❄❄❄
Macie jakieś fotki z zimowych zabaw? Czekamy na zdjęcia w komentarzach 😍
PS. Przy okazji pozdrawiamy wszystkie troskliwe mamy 😉

J jak jajo 🥚🥚🥚
Nowa literka w Zerówce ✏, a przy okazji dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jaj.
❓A Wy wiecie jak sprawdzić czy jajo jest ugotowane czy surowe nie ...tłukąc skorupki?❓

Szanowni Państwo,

Wydział Konsularny Ambasady RP w Brukseli pragnie poinformować Państwa, że Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” oraz Fundacja „Świat na Tak” organizują ...kolejną edycję konkursu „Być Polakiem”. Jest on skierowany do dzieci i młodzieży szkół polonijnych na całym świecie oraz ich nauczycieli. Polega na samodzielnym przygotowaniu przez ucznia pracy w trzech formach: pracy plastycznej, pracy pisemnej w j. polskim lub filmu wideo o konkretnej tematyce. Przedmiotem Konkursu dla nauczycieli jest natomiast przygotowanie konspektu lekcji gramatycznej.

Celem Konkursu dla młodszych uczestników jest uświadamianie i umacnianie tożsamości narodowej oraz kształtowanie postaw patriotycznych, które pozwolą na przygotowanie do pełnienia roli „ambasadora polskości” w kraju zamieszkania. Z kolei Konkurs dla nauczycieli ma na celu promocję atrakcyjnych dla uczniów sposobów prezentacji wiedzy o języku polskim oraz zwrócenie uwagi nauczycieli na ważność nauczania gramatyki języka polskiego przy nauczaniu metodą komunikacyjną. Atrakcyjne nagrody dla Laureatów Konkursu zostaną wręczone na Gali XII edycji Konkursu w dn. 3 sierpnia w Zamku Królewskim w Warszawie.

Zachęcam wszystkich Państwa do wzięcia udziału w konkursie. Równocześnie zwracam się do Państwa z prośbą o rozpowszechnienie informacji o Konkursie pośród uczniów, nauczycieli, rodziców i całej lokalnej społeczności, a także promocję Konkursu za pośrednictwem stron internetowych i kont społecznościowych.

Wszelkie informacje szczegółowe nt. Konkursu, w tym harmonogram, tematy prac, wymagania formalne znajdą Państwo na stronie Konkursu www.bycpolakiem.pl oraz w załączonych dokumentach (m.in. regulamin, formularze zgłoszeniowe, plakat oraz film promocyjny 2021 - FILM PROMOCYJNY.mp4)).

Prace należy nadsyłać w terminie do 18 kwietnia 2021 r. Wszelkich informacji dotyczących organizacji projektu udziela koordynator Konkursu, p. Marek Machała; e-mail: bycpolakiem2021@gmail.com; tel. +48 603 330 905.

Z wyrazami szacunku

Kacper Szyndlarewicz
Wicekonsul
Wydział Konsularny
Ambasada RP w Brukseli
Rue des Francs 28, 1040 Bruxelles

Tak bawiliśmy się na zimowych feriach rok temu. 🤩
A tutaj:
https://polskaszkolaleuven.eu/szkola/kolonie-ferie/
zapisy na tegoroczne ferie zimowe.💙💙💙

🥇Oto Alan z klasy II- laureat naszego konkursu "Kolęda po Polsku"🥇.
Gratulujemy! 👏🏻👏🏻👏🏻
Nagroda niebawem do Ciebie dotrze!
PS. Brawa również dla mamy... 😉
Szkoła 6.0 - partnerstwa

Elżbieta Łagoda, Edyta Urban ☺️

Sezon wyprzedaży w pełni! Robisz zakupy online? Kliknij tutaj:
https://www.trooper.be/nl/trooperverenigingen/poolseschool i bez Twoich dodatkowych kosztów nasza szkoła otrzyma kilka procent ...od kwoty Twoich zakupów!
Dziękujemy!